Herbalife Heartwell

herbalife heartwell oatwell yulaf beta glukan

Herbalife Heartwell

HeartwellHerbalife Heartwell (Beta-glukan) Nedir?

Beta-glukan bağışıklık sisteminin destekleyicisi olarak’ta bilinen heartwel (toz lif) vücudumuzda güç kazanmasını istemediğimiz kötü hücrelerden koruyarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Herbalife heartwell sindirim sisteminde oluşan sorunları düzenlemeyi hedefleyen bir üründür. Yulaf bitkisinden elde edilir su ile çözülebilen ve hacim alarak bağırsak çalışmasına destek sağlayan lif kaynağıdır.

 

Heartwell Özellikleri
Yapay tatlandırıcı içermeyen, Lif bakımından zengin, protein içeren, bir ölçeğinde yirmibeş kalori barındıran, Oatwell Yulaf beta-glukanı* içeren, 229 gramlık ambalaj içerisinde satılan ve şekersiz olan aromalı içecek toz karışım hakkında ilk bakışta göze çarpanlar;

 • Yulaf beta-glukanı içeriyor
 • Şekersiz
 • Vanilya aromalı
 • Yapay tatlandırıcı içermiyor
 • Protein kaynağı
 • Lif kaynağı
 • 1 ölçek 25 kalori
 • Pratik kullanımlı

herbalife heartwelloatwell yulaf beta glukan

Herbalife Heartwell Faydaları Nelerdir?

 • Heartwell düzenli kullanılması halinde kan kolesterolünü düşürmeye etkisi olan bir herbalife nutrition ürünüdür.
  Sindirim sistemini temizlemeye katkı sağlar.
 • Midede şişerek tokluk hissi verme özelliği ile kilo kontrolünde ve diyette programlarında tercih edilmektedir.
 • Yediğimiz yemeklerdeki kötü yağların dışarı atılmasını yardımcıdır.
 • Yağların kana karışmasını engelleyerek kolesterolü düşürür. Vücut yağ oranını dengelemeye yardımcıdır.
 • Kabızlığı gidermede destek sağlar. Bu sayede makro ve mikro besinlerin emilimine yardımcıdır.
 • Daha zinde ve daha mutlu bir gün geçirmemizi sağlar.
 • Bağırsak ve sindirim sistemi düzenleyici yönü ile kilo vermeye yardımcıdır.
 • İçerisinde bulunan yulaf beta-glukanı kan kolesterolünü düşürmeye yardımcıdır, Ayrıca normal kan kolesterol seviyesinin korunmasına katkı sunar.
 • Şeker ve yapay tatlandırıcı içermemesi bu yönden herkesin tercih edebileceği lif kaynağı olarak iyi bir alternatiftir.
 • Bir ölçek heartwell 3gr. lif içerir ve günlük lif ihtiyacınızı karşılamada iyi bir lif kaynağıdır.
 • Bir ölçeği 25 kalori olması ile diyette ve kilo kontrolünde çok tercih edilmektedir.

Kolesterol Nedir?
Kolesterol, vücudumuzda yeni hücreler yapılandırılması, sinir hücrelerinin koruyucu kılıflarının oluşturulması ve çeşitli hormonların üretilmesi gibi önemli görevleri olan bir maddedir. Normalde vücudun ihtiyacı olan kolesterol, karaciğer tarafından yapılır; ancak et, süt ve yumurta gibi hayvansal gıdalar yoluyla da vücudumuza kolesterol girer. Bu durumda ihtiyacımız olandan daha fazla kolesterol alınması kalp ve damar sistemimizin hastalanması için zemin hazırlar.

Kötü Kolesterol, İyi Kolesterol
Kolesterol çeşitlerinden LDL (düşük yoğunluklu lipoprotein), damar tıkanıklığına sebep olan esas kolesterol tipi olduğundan, halk arasında “kötü” kolesterol olarak adlandırılır. Diğer bir çeşit kolesterol olan HDL ise kandan kötü kolesterolü uzaklaştırdığı için “iyi” kolesterol olarak anılır. Kanda kötü kolesterol seviyeniz ne kadar düşük ve iyi kolesterol seviyeniz de ne kadar yüksek ise kalp sağlığınız da o kadar güvendedir diyebiliriz. Trigliserit denilen üçüncü bir tip kolesterol daha vardır ve bu da damar hastalıklarına yol açabilen bir maddedir.

Kolesterolümüzün Yüksek Olduğunu Nasıl Anlarız?
Beslenme düzenimizde doymuş ve trans yağlar arttıkça, kandaki kötü kolesterol miktarı da artar. Enerji ihtiyacımızdan daha fazla karbonhidrat tükettiğimiz zaman, bu karbonhidratın fazlası da vücudumuzda yağa dönüşerek kan kolesterolünün yükselmesine neden olur. İşin kötü yanı; kolesterol yüksekliğinin bir belirtisi, fark edebileceğimiz bir bulgusu pek yoktur. İnsanlar ancak göz kapaklarında yağ izleri ya da cilt altında belirgin hale gelen yağ birikintileri oluşmaya başlayınca bu konuda huzursuzlanırlar. Oysaki kolesterol yüksekliğinin sebep olacağı kalp krizi ya da inme/felç gibi damar tıkanıklığı hastalıkları ortaya çıkmadan önce, beslenmemizdeki hataların, fazla kiloların, büyüyen göbeklerin ve basenlerin farkına varmamız gerekir!

Nasıl Korunabiliriz?
Yaş aldıkça metabolizmamız yavaşlar ve her zaman yediğimiz kadar yesek bile eritemez ve yağ dokusu olarak vücudumuzda depolarız. Hele ailesel yatkınlık durumunda, sağlıklı beslenmek bile bazen kötü kolesterolü düşürmeye yetmeyebilir. Bu durumda düzenli ve yeterli egzersiz ile yağların yakılması ve kandaki kötü kolesterolün düşmesini sağlamak kurtarıcı olabilir. Pek çok insan, sigara içmenin iyi kolesterolü düşürerek kalp hastalığı riskini artırdığını bilmez! Sigaradan uzak kalmak ve düzenli egzersiz yapmak HDL (iyi) kolesterolü yükseltebilir.

Riskimizi Nasıl Öngörebilir, Başka Ne Yapabiliriz?
Kan kolesterol düzeylerinizi ölçtürerek riskinizi doktorunuzla değerlendirebilirsiniz. Ama mevcut sağlık durumunuzu korumak ve daha iyi hale getirmek için kanıtlanmış bazı yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Örneğin diyetinizde lifli gıdalara daha fazla yer verebilir, bitkisel kaynaklı sterollerden ve yulaflı, lifli besin desteklerinden yararlanabilirsiniz. Bunların da diyet ve kilo vermek kadar kanda kolesterolü düşürücü etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaşam tarzı ve sağlıklı beslenme değişikliklerine rağmen kanda kötü kolesterol düzeyleri hala yüksek kalan riskli hastaların, doktorları önerdiği takdirde kendileri için uygun olan kolesterol düşürücü ilaçları mutlaka kullanmaları gerektiğini hatırlatalım.

Dr. İsmet Tamer(Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi)

Dilerseniz 0506 061 47 57 no’lu telefon numaramızdan veya Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

herbalife siparis

HERBALİFE ÜCRETSİZ AYRICALIKLI MÜŞTERİ KAYDI

Herbalife Ürünlerini adresinize Teslim Ediyoruz…

Herbalife Üyelik

www.myherbalife.com

Hiçbir ücret ödemeden, Ayrıcalıklı Müşterimiz olarak hemen

 • %15
 • %25
 • %35

indirim ile ürünlerimizin tadını çıkarmaya başla!

Daha fazla ürün tüket, daha büyük indirimlere ulaş.

Sponsor Herbalife ID Numarası : T1Y0092434

Sponsor Soyadı (İlk 3 Harf)        : GUN

kayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Roneon güvenlik uygulamaları ve Google reCAPTCHA tarafından korunmaktadır.
Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları kabul edin.